Розширювач безперервної та періодичної продувки призначені для поділу на пар і воду пароводяної суміші, що утворюється з продувної води парових котлів, конденсату пароприемников, дренажу паропроводів при зниженні її тиску до тиску в сепараторі (розширнику), з наступним використанням тепла води і пари. На циліндричній частині корпусу розширювача продувки приварені дві опори. У верхньому днищі розширювача продувки встановлений патрубок з фланцем для виходу отсепаріровани пара, а в нижньому днище - штуцер з вентилем для спуску води з розширювача продування при його відключенні і для здійснення можливості періодичного виведення з нижньої частини водяного об'єму шламу і забруднень.
Порядок встановлення розширювача безперервної продувки
Монтаж розширювача продувки производсвта Монастирищенського заводу котельного обладнання проводиться у відповідності з технічною документацією, розробленою спеціалізованими проектними організаціями і вимог інструкції по монтажу. Для запобігання можливого підвищення тиску на корпусі розширювача продувки передбачений клапан запобіжний пружинний. Розширювач продувки встановлюється у вертикальному положенні на заздалегідь змонтовані опорні балки. Далі встановлюються контрольно-вимірювальні прилади, запобіжні пристрої, запірно-регулююча арматура розширювача продувки і проводиться обв'язування трубопроводами. Установка розширювача продувки РП повинна забезпечувати можливість огляду, ремонту і очищення його як з внутрішньої, так і із зовнішньої сторони, повинна виключати небезпека його перекидання. Зависання розширювача продувки на подсоединяющих трубопроводах не допускається.
При монтажі для зручності обслуговування розширювача продувки можуть бути влаштовані майданчики і сходи, які не повинні порушувати міцності, стійкості та можливості вільного огляду та очищення зовнішньої поверхні. Після установки і кріплення розширювача продувки, обв'язки і оснащення його арматурою, необхідно виконати гідравлічне випробування. Після гідравлічного випробування проводиться промивка розширювача і трубопроводів, перевірка працездатності арматури, запобіжного клапана, після чого розширювач продувки включається в роботу.
Технічне обслуговування та експлуатація
Умовою нормальної і надійної експлуатації розширювача продувки є забезпечення безперервного відводу пари і води з розширювача продувки і підтримання тиску в корпусі розширювача продувки у встановлених межах. Це досягається при справному стані запірно-регулюючої арматури і запобіжного клапана. Розширювач продувки повинен перебувати під постійним наглядом обслуговуючого персоналу. Клапан запобіжний розширювача продування необхідно примусово підривати не рідше одного разу в зміну з подальшим контролем за поверненням клапана у вихідне положення і відсутність пропусків пара. Періодична ревізія розширювача продування повинна проводитися як із профілактичною метою, так і для виявлення причин виниклих неполадок. Огляд і очищення корпусу розширювача продування повинні проводитися не рідше одного разу на 2-3 роки під час зупинки розширювача продувки для поточного і капітального ремонту. Розширювачі продування повинні піддаватися технічному огляду після монтажу, до пуску в роботу, періодично в процесі експлуатації і в необхідних випадках позачергового огляду.
При тривалому ремонті, а також недостатньої щільності відключаючої запірної арматури ремонтується обладнання слід отглушить. Товщина заглушки повинна відповідати параметрам робочого середовища. При ослабленні болтів на фланцевих з'єднаннях необхідно дотримуватися обережності з тим, щоб знаходяться всередині розширювача продувки і трубопроводів пара й вода не могли викликати опіки у людей.
Основні | |
---|---|
Виробник | Власне виробництво |
Гарантійний термін | 12 міс |
Країна виробник | Україна |
Спосіб монтажу | Вертикальний |